Misski-mody to blog poświęcony grze Miss Fashion (polskiej wersji Ma Bimbo), na którym dowiesz się wszystkiego, co chcesz (i czego nie chcesz) o niej wiedzieć. Zawsze możesz też nas o coś zapytać!

6 czerwca 2013

Jak się dobrać do puzzli


Istnieje sposób na zaliczenie puzzli bez ich układania, jednakże nie popieramy wykorzystywania błędów w grze, dlatego też tej metody na naszym blogu nie zobaczycie.


Notka ta nie pokazuje jak rozwiązać krok po kroku puzzle!
Stworzenie solucji dla każdej kombinacji i obrazka zajęłoby nam zbyt wiele czasu i sądzimy, że znacznie lepiej będzie przekazać na blogu metodę ich rozwiązywania. Kiedy już się oswoisz z puzzlami, zobaczysz, że ich układanie będzie ci przychodzić z łatwością.

Pamiętaj, by układać puzzle rzędami, zaczynając od krańcowych po lewej i u góry. Jeśli pozostawisz tam niepasujący element, może ci potem być trudno to poprawić.
Każde puzzle na stronie da się rozwiązać! Są one generowane w taki sposób, by nie istniała możliwość "zacięcia się".

Kiedy zostają ci dwa ostatnie elementy na rządek ustaw jeden na miejscu drugiego i doprowadź do sytuacji, gdzie ten drugi znajdzie się tuż obok pierwszego(z prawej lub pod zależnie od tego czy jest to rządek w pionie czy poziomie). Wtedy z łatwością przesuniesz jeden za drugim na właściwe miejsca.
Masz trudności ze zrozumieniem powyższego opisu? Zrobiłam dla was mały gif pokazujący w praktyce jak to wygląda.Tak naprawdę to jedyne, czego trzeba się nauczyć. Znając tę regułę będziesz w stanie ułożyć każde puzzle, niezależnie od ich wielkości. Mam nadzieję, że ten opis rozjaśni tajniki układania przesuwanych puzzli przynajmniej części osób, które mają z nimi problemy.

16 komentarzy:

 1. Ja mam zawsze ogromne problemy z ułożeniem nawet łatwych puzzli, bo kończy się to tak, że nie jestem w stanie ułożyć nawet tego górne rzędu. Jestem idiotką. Idę dalej szukać u wujka Google sposobu na rozwiązanie bez układania. Przepraszam. ;___;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moja siostra układa puzzle trudne w pięć minut
   jeśli chcesz i oczywiście ufasz mi
   to wyślij mailem olgusia_jurczykowska@o2.pl
   hasło to Ala ci ułoży
   a potem możesz zmienić hasło i po kłopocie

   Usuń
 2. Dzięki wam, pierwszy raz udało mi się ułożyć puzzle! Na początku, szczerze mówiąc, instrukcja wydawała mi się banalna i bezsensu, ale potem spróbowałam. Ułożyłam puzzle po lewej i potem próbowałam u góry. Już myślałam, że nic się nie uda, a tu patrze, że trzeba zrobić kilka poprawek i gotowe! Potem się zezłościłam. Dostałam tylko 0.4 punktów I.Q.! A tak się męczyłam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Błagam Was, możecie mi powiedzieć jak rozwiązać puzzle bez ich układania,ponieważ jestem w chinach na 7 poziomie i nie umiem poradzić sobie z tymi puzzlami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja układam puzzle od zawsze- czy to łatwe, średnie, czy trudne. Dla mnie to jest proste, tylko że z coraz większym poziomem trudności jest to bardziej czasochłonne :--)
  Poradnik bardzo dobry, który serdecznie polecam! Szczerze to ja zaczynam od góry, a dopiero później od lewej, ale tak też może być. ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja osobiście sama rozpracowałam to jak układać puzzle, moja metoda jest bardzo podobna :) Właściwie to od dziecka układałam gierki tego typu, czy to na żywo, czy na internecie :) Szczerze, to mogłabym spróbować zrobić solucję przynajmniej kilku obrazków na każdym poziomie trudności :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro tak to spróbuj i podeślij mi na maila: martwekocisko@gmail.com lub poprzez wiadomość prywatną na Miss Fashion, chętnie opublikujemy Twoją instrukcję (oczywiście podpisując ją tak jak sobie tego zażyczysz).

   Usuń
 6. Dzięki bo ja kompletnie nie umiem układać nawet tych najprostrzych puzzli XD

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki, z łatwymi daję sobie już radę. ale średnie i trudne?! Ja się poddaję ;-;

  OdpowiedzUsuń
 8. nie umiem za trudne, zdaje sie że łątwe, ale wcale nie łatwe!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo wam, dziękuję, zaczęłam stosować tę metodę i nawet trudne puzzle układam maksymalnie w 5 minut. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na obrazku gdzie pokazaliście jak układać puzzle, one przesuwają się tak szbko że nie moge skapować jak to robić ale zaczęłam układać od góry i mi wyszło ;) Układajcie od góry, to moja metoda!

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, tak, tak... Moje pierwsze puzzle ułożone. Kocham was <3

  OdpowiedzUsuń
 12. proszę
  powiedzcie jak ułożyć puzzle bez ich układania!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Udało mi się ułożyć !!!!!! Juhu

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane - oznacza to, że ktoś z autorów musi je najpierw zatwierdzić. Dlaczego?
• Służy to tylko powstrzymywaniu spamu
• Zdecydowanie ułatwia pracę na przykład przy spisie słów z wisielca (dopisujemy słowo -> usuwamy komentarz)
Jeśli tylko zachowujesz minimum kultury osobistej na pewno zaakceptujemy Twój komentarz - wróć za jakiś czas, a zobaczysz go na stronie!