Misski-mody to blog poświęcony grze Miss Fashion (polskiej wersji Ma Bimbo), na którym dowiesz się wszystkiego, co chcesz (i czego nie chcesz) o niej wiedzieć. Zawsze możesz też nas o coś zapytać!

11 lipca 2013

Co dalej? Garść informacji o blogu


Witajcie!
Dzisiaj mamy dla was post typowo administracyjny, ponieważ postanowiłyśmy poinformować was, co planujemy jeśli chodzi o bloga.
Po pierwsze - szablon i ekipa

Powoli, ale bardzo powoli, tworzymy szablon. Niestety mamy wśród mafii jedynie specjalistów od grafiki, brakuje nam ludzi znających się na css i html, dlatego nie wiemy kiedy i co nam z tego wyjdzie. Nie pogardzimy pomocą, w każdym razie.
Mniej więcej wtedy, kiedy zrobimy szablon (czyli za długi czas) pojawi się podstrona o tytule "mafia", gdzie opiszemy naszą "organizację", by nie było żadnych niejasności co do tego, co nas łączy, kto jest kim i kto tworzy tego bloga. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie nam się z wami komunikować :)


Po drugie - nabór

Niedługo ogłosimy oficjalny nabór na współpracowników mafii, czyli innymi słowy na współautorów bloga, ale i nie tylko. Jeśli jednak komuś nie chce się czekać na nabór, a ma ciekawy pomysł może zgłosić się do Ami na MissFashion lub na maila: martwekocisko@gmail.com
W odpowiednim czasie pojawi się stosowna podstrona z naszymi wymaganiami, ale na razie wystarczy nam kreatywność i poprawność. (Zresztą, podstrona pewnie pojawi się, gdy skończymy szablon, czyli za długi czas).
Jeśli ktoś nie chce bawić się w nabór to z boku jest zakładka "propozycje" - chyba przez was niedostrzegana, dlatego podkreślimy, że jeśli chcecie byśmy o czymś napisały to możecie nam to zaproponować również tam.
Ach, kogoś od css i html naprawdę chętnie przygarniemy!

Po trzecie - zawartość

Ostatnimi czasy zaniedbałyśmy nieco aktualizowanie najważniejszych informacji o grze. Dlatego uroczyście przysięgamy, że knujemy coś niedobrego ;)
To znaczy, w najbliższym czasie przetłumaczymy kolejne poziomy gry - do końca tego tygodnia powinny się pojawić do co najmniej 50, w następnym 100, a w jeszcze następnym Amik ma nadzieję już to skończyć. Google Translate to wyczerpujący kompan rozmowy.
W postach roboczych mamy już gotowy dziennik z Kenii, właściwie miałyśmy go już kiedy publikowałyśmy Chiny, jednak brakuje nam tam nagród. W tym tygoniu powinnyśmy je skombinować.
W roboczych znajdują się też "Sekrety szczotek i fryzur" czyli nasz sposób na bezpłatne zmiany fryzury oraz spis wszystkich fryzur z pełną grafiką - na miniaturkach nie wszystko widać. Musimy tylko przezwyciężyć lenistwo i pobrać obrazki. W końcu to zrobimy.
Właściwie od początku bloga planujemy też post "Co nam daje jedzenie" tylko jakoś nie mamy serca głodzić naszych miss, by sprawdzić całe jedzenie (włącznie z dobrą chatką, plażą, stokiem...). Ale zrobimy to, dajcie nam tydzień-dwa. Amik ma plan ;)
Z ciekawostek chcemy wam pokazać na ile sposobów można zepsuć zdjęcie - to już niedługo.
Dalej przyszykowałyśmy "nastrojowy przewodnik", czyli ile Miss Nastroju można maksymalnie zdobyć w dzień, nie licząc wyzwań.
Dalej tworzymy spis wszystkich ubrań, jednak zostanie on opublikowany w inny sposób, ze względu na wynikłe problemy techniczne. Przepraszamy! ;c

Nie będą one częste, ale jednak się w końcu pojawią. Powiedziałabym, że kiedy statystyki przekroczą liczbą tysiąca wejść dziennie, jednak niestety to już się stało, a my nie jesteśmy na to przygotowane... O czym mówię? O konkursach! Pierwszy z nagrodami powinien pojawić się jeszcze w wakacje, natomiast już niedługo rozpoczniemy coś w stylu "miss miesiąca", musimy się jednak przygotować i poszperać porządnie na forum. Kryteria będą bowiem surowe! (Spokojnie - nasza rodzina będzie z tej rywalizacji wykluczona, inaczej byłoby to bez sensu).

Po czwarte - regularność

Uroczyście obiecujemy nie zaniedbywać bloga i starać się, by posty pojawiały się w miarę często, podobnie ich aktualizacje. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że część rzeczy nie związanych ściśle z informacjami będziemy umieszczać regularnie.
W weekendy będzie ukazywał się cykl "Mafijne Podsumowanie Wyborów", gdzie przyjrzymy się kreacjom i mieszkaniom wszystkich nagrodzonych osób. Szybkość publikacji postów będzie zależała głównie od szybkości wymiany wiadomości z osobami z podium ;3
W środy lub czwartki publikować będziemy cykl "Mafijny Przegląd Finalistek", w których omówimy naszym zdaniem najciekawsze stylizacje i pomieszczenia, oczywiście kierując się naszym osobistym stylem.
Co dwa tygodnie na blogu wrzucone zostaną "zagraniczne inspiracje" prezentujące najciekawsze, naszym zdaniem, pomieszczenia i stroje z innych wersji gry.
Nie obiecujemy jednak, że zawsze będziemy mieć czas i czasem nawet regularne cykle będą przesuwały się w czasie. A, właśnie! Nie będzie więcej niż jednego posta dziennie!

Po piąte - poradniki

Nie zamierzamy odpuścić również i tej strony gry. Nie będą one ukazywały się regularnie, bo wszystko zależy od naszego czasu, działania google translate i pomysłów. Będziemy przeszukiwały francuskie forum w poszukiwaniu pomysłów na pomieszczenia i nie tylko, a potem wrzucały ich poradniki przetłumaczone na język polski.
Nasze informacje o grach również zostaną rozbudowane. Ponadto umieścimy też rady, które przewijają się przez forum, ale szybko znikają wśród innych postów - np. rada, jak dowiedzieć się, czyje mieszkanie podoba nam się w konkursie deco ;3


Liczymy na to, że nasz blog będzie przydatny, a kontakt z Wami - czytelnikami - miły i kulturalny. Mamy nadzieję również na to, iż pomożecie nam i staniecie się współtwórcami kompendium wiedzy o Miss Fashion, ale też i miejsca, gdzie z dala od administracji można sobie ponarzekać.

Leśne Zło i Leśna Nimfa

6 komentarzy:

 1. Przeczytałam!
  Wierzę, że dacie radę zrealizować wszystkie założenia i plany a do tego nacieszyć się wakacjami ;)

  Pozdrawiam, Aiamate

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy!
   Również w to wierzymy, chociaż może być ciężko ;)

   — Leśne Zło

   Usuń
 2. Zacnie. Zastanawiam się czy wyrobicie się z tym do końca wakacji. Szablon może być potem...ja trochę zajmują się html'em, ale na razie jestem dopiero na poziomie początków liceum [a dopiero idę do gimnazjum]. Na razie więc niezbyt dużo mogłabym zrobić.
  Akki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poziom projektowania www w Liceum jest słaby, wiem coś o tym, bo sama właśnie skończyłam pierwszą klasę i cały rok musiałam innym pomagać między innymi w htmlu xD
   A tu chodzi o coś naprawdę porządnego, żeby wszystko śmigało i było ładne, dlatego pytamy o kogoś kto wie dużo-dużo-duuuuuuużo i pomoże tak niedorozwiniętym dzieciom jak ja xD

   Szablon jest dla mnie równie ważny jak treść, dlatego wcale nie tak "potem". POŁOWĘ JUŻ MAM. Podobnie inne "treściowe" zapowiedziane rzeczy już mamy zaczęte. Jakoś się wyrobimy. (I nie do końca wakacji. To plany na LIPIEC. Na początku sierpnia wrzucimy kolejny taki post ^^).

   - Leśne Zło

   Usuń
 3. Macie bardzo ciekawe plany, które z chęcią bym zobaczyła. Wiem, że dotrzymacie słowa, ale także też wiem, że to będzie wymagało czasu (translate jest trudny do opanowania, nie zawsze tworzy zdania z sensem).
  Tak więc podziwiam Was, że mimo to macie determinacje do wykonywania tej "roboty". Nie mogę doczekać się naboru- wzięłabym udział, ale na razie muszę znać kryteria. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno dotrzymamy, bo to przede wszystkim zobowiązanie wobec samych siebie, a głupio tak, nie dotrzymać słowa danego samej sobie XD
   Co do google translate to mam metodę tłumaczenia na angielski, wtedy wszystko jest bardziej zrozumiałe. Ja nim z resztą nawet lekcje z niemca odrabiam (piszesz bezokolicznikami i wychodzi z sensem!), Masakra uważa mnie pod tym względem za eksperta, wiec aż tak źle nie jest. Osobiście tłumaczę już 55 poziom, bo stwierdziłam, że MOŻE mi się uda zrobić tak, by od razu już wszystko wrzucić w aktualizacji ^^

   Co do naboru... Ograniczeń wiekowych nie mamy, liczy się poprawność językowa (nie musi być super) i chyba pomysł na samego siebie. Ale to faktycznie potem damy kryteria rozszerzone ^^" (Teraz jest prościej! Można się zgłosić nie spełniając ich! xD)

   Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie,
   Leśne Zło

   Usuń

Komentarze są moderowane - oznacza to, że ktoś z autorów musi je najpierw zatwierdzić. Dlaczego?
• Służy to tylko powstrzymywaniu spamu
• Zdecydowanie ułatwia pracę na przykład przy spisie słów z wisielca (dopisujemy słowo -> usuwamy komentarz)
Jeśli tylko zachowujesz minimum kultury osobistej na pewno zaakceptujemy Twój komentarz - wróć za jakiś czas, a zobaczysz go na stronie!