Misski-mody to blog poświęcony grze Miss Fashion (polskiej wersji Ma Bimbo), na którym dowiesz się wszystkiego, co chcesz (i czego nie chcesz) o niej wiedzieć. Zawsze możesz też nas o coś zapytać!

7 lipca 2013

Mały przewodnik po mini grach


W niniejszym poście znajdziecie spis wszystkich minigier w missfashion. Więcej informacji o wisielcu i puzzlach znajdziecie w oddzielnych postach, do których linki również znajdują się tutaj, jak i w menu naszego bloga.
Informacje zostały zebrane z gry, forum oraz spisane na podstawie naszych własnych doświadczeń.W zakładce gry

Popraw błędy
Gra na pozór bardzo prosta - wystarczy poprawnie uzupełnić wyrazy. Niestety, przy części tekstów mogą pojawić się problemy i to bynajmniej nie z powodu naszej nieznajomości ortografii. Wedle użytkowniczek w przypadku uzupełnionego słowa należy je skasować i napisać ponownie, by zostało ono zaliczone. Jeśli obawiasz się, że ten tekst uzupełnisz akurat źle, możesz odświeżyć stronę i dostać inny.
Słabo znasz ortografię? Zawsze możesz skopiować fragment tekstu i wyszukać go w wyszukiwarce google! Na pewno znajdziesz tekst razem z problematycznymi słowami :)
W grę można zagrać 1 raz dziennie, za każde poprawnie uzupełnione z 10 słów wygrywa się 10 MN oraz 50 MM za bezbłędność.


Zdrapka
W zdrapkę można zagrać 2 razy dziennie i wygrać do 40 MM w każdej próbie. Żeby wygrać nie trzeba wcale zdrapywać serduszka, więc jeśli komuś się spieszy polecam po wejściu w grę naciśnięcie od razu sprawdzenia. Nie wolno za to odświeżać tej gry, bo przepadnie kolejka.


Sudoku
W sudoku można zagrać 1 raz dziennie i zdobyć przy tym IQ. Każda plansza jest możliwa do rozwiązania. Jeśli zatniesz się w grze możesz odświeżyć stronę i zacząć grę od nowa z inną kombinacją.
Gry logiczne to twój słaby punkt? Cóż, możesz poćwiczyć póki się nie uda... albo skorzystać z solvera.


Buziaki
Osobiście tej gry nie lubię, ale cóż...
Jeśli tak jak mnie doprowadza cię do szału muzyczka, to zaraz po wczytaniu gry naciśnij głośniczek w lewym górnym rogu gry. Cisza jest piękna.
Nie jest to potwierdzona informacja, jednak w grze jest prawdopodobnie 9 poziomów, przy zaliczeniu każdego kolejnego zdobywa się 10 MN więcej niż w poprzednim, także maksymalnie można zdobyć 90 MN. Po osiągnięciu celu następnego dnia wchodzisz na wyższy poziom z wyższym celem i tak dalej, aż ci się nie uda i wrócisz na pierwszy.
W grze jest chłopców czterech, są to pierwsi chłopacy naszej miss. Zielony Spadaj odejmuje nam punkty, dlatego lepiej zieleni unikać w tej grze :< Najprościej wygrać ustawiając kursor w jednym z czterech miejsc, w których wyskakują i klikać, gdy tylko wyskoczy jakiś. Można tak jednego poklikać ze dwa razy zanim się schowa, a nawet więcej jeśli gra się przywiesi od klikania. Polecam szczególnie tę metodę dla osób z przycinającą się grą, wolną myszką lub całkiem bez niej.


Mastermind
Każdy ma własną metodę, jednak najprostsza, niewymagająca zbyt wiele myślenia, polega na sprawdzeniu po kolei które z kolorów tworzą rozwiązanie - zajmuje to góra 5 prób(przy zielonym wiesz też od razu, czy niebieski wchodzi w grę). Kiedy już wiesz, które kolory zostały użyte i w jakich ilościach, wystarczy, że pokombinujesz z ich ustawieniem.
Grać można 2 razy dziennie, jeśli zbliżysz się do ostatniej próby i nadal nie znasz rozwiązania, możesz odświeżyć grę i spróbować jeszcze raz. Możesz zdobyć od 10 do 30 MM za każdym razem.


Posprzątaj w swojej torbie
Wystarczy w czasie poniżej 2 minut odnaleźć wszystkie pary. Zamiast klikać losowe karty warto zachować jakąś kolejność. W grze można zdobyć 50 do 100 MN.
Większość grafik jest w różowej kolorystyce co może być utrudnieniem. W Kenii i Chinach grafiki są inne.


Wisielec
W grę można zagrać 2 razy dziennie i zdobyć w obu próbach maksymalnie 120 MN, 20 MM i odrobinę IQ.
Więcej informacji o wisielcu znajdziesz w tym poście.


Puzzle
W każde puzzle można zagrać 1 raz dziennie i łącznie zdobyć maksymalnie 4,5 IQ i 50 MM.
Więcej informacji o puzzlach znajdziesz w tym poście.Gry ukryte

Część minigier znajduje się poza zakładką gry, także żeby w nie zagrać trzeba wiedzieć gdzie są ukryte.


Siatkówka
Siatkówkę plażową możesz znaleźć wchodząc w miasto, plażę, a następnie klikając na piłkę.
Grać można 2 razy dziennie i za każdym razem zdobyć do 40 MN. Lepszy wynik niekoniecznie gwarantuje więcej MN, jednak nie odbijając piłki w ogóle przegrywa się.


Narty
Grę narciarską możesz znaleźć wchodząc w miasto, góry, a następnie klikając na wyciąg narciarski po prawej.
Przed grą należy zaopatrzyć się w narty za 240 MM, a każdy zjazd kosztuje jednak 20 MM. Podczas gry można zdobyć nawet 50 MN oraz stracić odrobinę na wadze i poprawić samopoczucie miss. Zagrać można 6 razy dziennie.
Nagroda zależy od osiągniętego wyniku.
750 - 50 MN 4% samopoczucia 0.15 kg mniej
700 - 47 MN 4% samopoczucia 0.14 kg mniej
650 - 43 MN 3% samopoczucia 0.13 kg mniej
600 - 40 MN 3% samopoczucia 0.12 kg mniej
550 - 37 MN 3% samopoczucia 0.11 kg mniej
500 - 33 MN 3% samopoczucia 0.1 kg mniej
450 - 30 MN 2% samopoczucia 0,09 kg mniej
400 - 27 MN 2% samopoczucia 0.08 kg mniej
350 - 23 MN 2% samopoczucia 0.07 kg mniej
300 - 20 MN 2% samopoczucia 0.06 kg mniej
250 - 17 MN 1% samopoczucia 0,05 kg mniej
200 - 13 MN 1% samopoczucia 0.04 kg mniej
150 - 10 MN 1% samopoczucia 0.03 kg mniej
100 - 7 MN 1% samopoczucia 0.02 kg mniej
50 - 3 MN 0% samopoczucia 0,01 kg mniej
0 - Nie zdobyłaś żadnego punktu! Trzeba zjechać między chorągiewkami!

Posprzątaj w walizce
Na początku podróży można zdecydować się na samodzielne uprzątnięcie z walizki niebezpiecznych przedmiotów i tym samym zdobyć 400 MN za wygranie gry.
Żeby wygrać wystarczy dopasowywać przedmioty pod tymi na czerwonym tle, aż w końcu te wypadną.


Wachlarz poproszę
Gra znajduje się w recepcji, by do niej przejść wystarczy kliknąć wachlarz. W grę można grać 5 razy dziennie i wygrać do 30 MN za każdym razem.


Safari Photo
Gra znajduje się w recepcji, by do niej przejść wystarczy kliknąć wycieczkę. W grę można grać 5 razy dziennie.
Najprościej ustawić się z aparatem po jednej stronie, czekać aż widoczne będzie zwierzę i wtedy klikać. Trzeba pamiętać, by robić zdjęcie jak tylko zwierzę staje się widoczne, jeśli zrobi się je za późno nie będzie ono udane.8 komentarzy:

 1. W grze Popraw błędy jest jeszcze jeden sposób (osobiście znaleziony i potwierdzony). Gdy nie jesteśmy pewni, czy dobrze napisaliśmy słowo po uzupełnieniu należy wcisnąć spacje- jeśli wyraz się podkreśli znaczy że jest błąd, a jeśli nie to jest dobrze napisany. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. W grze Popraw błędy, kiedy słowo jest już uzupełnione nie trzeba go przepisywać, ale trzeba w nie kliknąć. Wtedy wygląda, jak reszta poprawionych słów i mi zalicza. Ale jest jeden tekst (nie pamiętam tytułu ^^"), gdzie jest słówko z dwoma lukami - "_istor_" ("historii"). Ale jeśli je uzupełnimy, system uzna, że poprawionych zostało 9 błędów i nie dostaniemy 50 MM

  OdpowiedzUsuń
 3. co do sudoku...podana przez was stronka nie zbyt chce działać (nie wiem czy tylko w moim przypadku odmawia posłuszeństwa)
  aleee znalazłam inną, która wydaje mi się całkiem w porządku : http://ostermiller.org/calc/sudoku.html
  może komuś też przypadnie do gustu ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, czy jeszcze ta informacja będzie przydatna, ale chciałam potwierdzić, że w grze buziki jest 9 poziomów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie mam pojecia gdzie znalec tą gre wachlarz i safari photo, nie wiem w ogole gdzie jest ta cala recepcja...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się dodac screeny pomocnicze:)

   Usuń
 6. idzie jakoś oszukać to safarii foto? nie mogę dokliać tej 600-ki z misji. to jest na czas czy ilość zdjęć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyna metoda jaką znam to poproszenie kogoś innego o pomoc, przy czym przypominam, że podawanie haseł jest zabronione. Oficjalnie. Nieoficjalnie nikt nie sprawdzi kto ci to zaliczył.

   Usuń

Komentarze są moderowane - oznacza to, że ktoś z autorów musi je najpierw zatwierdzić. Dlaczego?
• Służy to tylko powstrzymywaniu spamu
• Zdecydowanie ułatwia pracę na przykład przy spisie słów z wisielca (dopisujemy słowo -> usuwamy komentarz)
Jeśli tylko zachowujesz minimum kultury osobistej na pewno zaakceptujemy Twój komentarz - wróć za jakiś czas, a zobaczysz go na stronie!