Misski-mody to blog poświęcony grze Miss Fashion (polskiej wersji Ma Bimbo), na którym dowiesz się wszystkiego, co chcesz (i czego nie chcesz) o niej wiedzieć. Zawsze możesz też nas o coś zapytać!

8 października 2013

Ciekawostek kilka o defiladzie

Leśna Nimfa spisała, jednak nie ma pewności, czy ten post jest wystarczająco zrozumiały dla osób niegrzebiących w grafikach, jak to ona ma w zwyczaju. Jeśli macie problemy nie bójcie się pytać.
zakończ defiladę automatycznie

Tekst ten może sugerować, że po kliknięciu przycisku nie mamy możliwości dalszego głosowania czy tez opuszczamy stronę finałów bez oddania głosu. Sam google translate twierdzi, że na francuskiej wersji gry mamy stop automatic scrolling, więc tłumaczenie powinno raczej brzmieć zatrzymaj automatyczne przewijanie.  
W praktyce przycisk ten służy do zatrzymania automatycznego przejścia w finałach do następnych miss czy pokoju po kilku sekundach. Przydatne, gdy chce się lepiej przyjrzeć.

czyj to pokój

Przy mieszkaniach z konkursu deco nie ma podanych danych odnośnie autorów. By poznać użytkownika, do którego należy pokój wystarczy wykonać kilka prostych kroków.
Otwórz interesujący cię pokój w nowej karcie klikając prawym przyciskiem na obrazek i wybierając otwórz grafikę w nowej karcie lub coś podobnego(zależy od przeglądarki). Otwórz też własny profil.
Skopiuj z adresu grafiki pokoju numerek po id=
Teraz wklej go w miejsce numeru po twoim nicku w adresie twojego profilu.
Po naciśnięciu enteru trafisz na profil, którego szukasz.

Innym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę google słowa missfashion oraz znalezionego numeru.
Uwaga! Z czasem przy dalszych użytkownikach mogą pojawiać się przesunięcia, więc jeśli to nie ten profil próbuj zmienić id na wyższe o jeden lub więcej. Prawdopodobnie ma to związek z usuniętymi trwale kontami. 

jak poznać finalistkę

W tym wypadku pomocny jest przycisk "zakończ defiladę automatycznie". Kiedy znajdziemy interesującą nas finalistkę, zatrzymujemy przewijanie by ułatwić sobie szukanie. Prawym przyciskiem klikamy na miss i wybieramy zbadaj element(tak to wygląda w moim chromie, nie mam pewności czy w innych przeglądarkach nie trzeba inaczej otworzyć konsolki). Zobaczysz teraz konsolkę i tekst, z którego niewiele zrozumiesz, o ile nie znasz się na stronach www. Teraz jedź w górę kodu, aż zobaczysz gdzie div się otworzył i zaczyna <dic class="modebimbo", odrobinę na prawo zobaczysz data-bimboid="numerek". Ten oto numerek wpisz w adresie własnego profilu tak jak w przypadku deco.

wybór pokoju na defiladę

Jeśli nie dokonasz samodzielnie wyboru to automatycznie w konkursie Deco pokazywane będzie twoje biuro. Jeżeli uważasz inny swój pokój za warty uwagi, wejdź do mieszkania i naciśnij pod nim "Wybierz ten pokój na defiladę". Jednak lepiej nie robić tego w środku finałów, gdyż zresetują się wtedy zdobyte w głosowaniu punkty.

brud, smród...

Jakkolwiek zaniedbana by nasza miss nie była, muchy latać wkoło niej w finałach nie będą.

o wygranej słów kilka

Na każde podium można trafić tylko raz. Niezależnie od barwy trofeum nie ma możliwości zdobycia kiedyś wyższego miejsca. Wraz z wygraną w danej kategorii traci się możliwość zdobywania miss pop i/lub deco pop.
Przy wykryciu oszustwa w głosowaniu oszustowi odbierane są wszystkie trofea.
Przy wygranej założony strój jest nadpisywany wersją z diademem, szarfą i kwiatami, więc jeśli nam na nim zależy warto przed rozstrzygnięciem finału zapisać sobie go drugi raz.


- Leśna Nimfa 
Dzieli się wiedzą!

6 komentarzy:

 1. A czy jest możliwość ,,zabrania'' pokoju z defilady ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Możesz się przestać logować, to jedyny sposób na nie pokazywanie twojego pokoju na defiladzie ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy po zakwalifikowaniu się do finałowej serii zostajemy o tym poinformowani? Czy dopiero "widzimy się" w finałach przy głosowaniu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Robię dokładnie tak jak jest napisane a i tak pojawia się tylko napis "profil nie istnieje"

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już poziom 11!!! i co!? nie działa!! ;(

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane - oznacza to, że ktoś z autorów musi je najpierw zatwierdzić. Dlaczego?
• Służy to tylko powstrzymywaniu spamu
• Zdecydowanie ułatwia pracę na przykład przy spisie słów z wisielca (dopisujemy słowo -> usuwamy komentarz)
Jeśli tylko zachowujesz minimum kultury osobistej na pewno zaakceptujemy Twój komentarz - wróć za jakiś czas, a zobaczysz go na stronie!