Misski-mody to blog poświęcony grze Miss Fashion (polskiej wersji Ma Bimbo), na którym dowiesz się wszystkiego, co chcesz (i czego nie chcesz) o niej wiedzieć. Zawsze możesz też nas o coś zapytać!

1 października 2013

żebry o serduszka i inne przewinienia

Zdecydowałam się napisać ten post, gdyż coraz częściej zdarza się słyszeć, jak to niektórzy ofiarują wymianę głosami. Tak być nie może! Liczymy na to, że wielokrotne zgłaszanie takiej osoby poskutkuje i administracja zajmie się nią. Jeśli wygra ktoś, o kim wiemy że prosił innych o głosy w finale, to będziemy też walczyć o odebranie trofeum takiej osobie.

Fakt, że ktoś pisze wielu osobom komentarze, to jeszcze nie powód do napiętnowania. Tak jak bycie na forum czy w klasyfikacji, komentarze to jedna z metod przyciągnięcia uwagi i, o ile nie jest to komentowanie namolne, nie powinno ono was dziwić.
Ale gdy ktoś spamuje każdemu tą samą wiadomością albo wręcz wyraźnie nam mówi, że liczy na nasze odwiedziny... to całkiem zrozumiałe, że w tej sytuacji widzimy niemal jak macha do nas transparentem "DAJ MI GŁOS". Są też osoby, które są bardziej bezpośrednie i oferują wymianę głosami.
Czy to jest w porządku? Nie, nie jest. Wiadomo że na podium nie chcemy osób, które głosy w finale wyżebrały.
Co możemy z tym zrobić? Nie akceptować tych komentarzy, tylko je zgłaszać! Tak samo z wiadomościami prywatnymi, wybieramy z akcji "zasygnalizuj"!
Jeśli masz wątpliwości, czy dany komentarz nie jest przypadkiem spamem, wejdź w komentarze osoby, która go zostawiła i przejdź do komentarzy kilku osób, które ją skomentowały. Jeśli wiadomości jakie im zostawiła przypominają tą u ciebie, to prawdopodobnie wysyła wszystkim jak leci podobne, żeby zwabić do oceniania.


Pręgierz

...czyli ci, których komentarze nie wyglądają na szczere, rozsyłają masowo wiadomości proszące o głosy, kopiują cudze mieszkanka. Nie chcesz tu być? Przyznaj sie do błędu, przestań oszukiwać, przeproś.
Niektórzy wypisują sobie takie osoby na czarnej liście na profilu. Nam szkoda tam miejsca, więc sobie je zostawimy tutaj. Post będzie aktualizowany i co jakiś czas wyciągany na wierzch. Jeśli nie lubicie tego rodzaju napiętnowania, polecamy przymknąć oczka.
Jeśli ktoś was prosił o głosy na pw to będziemy wdzięczne za podanie takiej osoby. Osoby podejrzane o spam również.


Sissi - wstawia wszystkim w komentarzu obrazek z napisem "piękna miss"
ładnaxd1 - chyba zawsze informuje, że zostawiła ocenki, często pisze "Oddaj urodę bo jesteś za ładna!" lub na odwrót "Jesteś za ładna oddaj urodę!".
Chardonnay - pierwsza graczka ukarana za plagiat na polskiej wersji. Skopiowała pomieszczenie z francuskiej wersji.

Plagiaty


Wśród zwyciązców znajduje się twoim zdaniem plagiator? Zgłoś to na mail kontaktowy beemoov gry@beemoov.com bądź do jednej z moderatorek.
Za udowodnione oszustwo grozi odebranie wszystkich trofeów oraz tymczasowy ban w grze. Karane są tylko plagiaty w wyborach(finały i podium). Trzeba też dostarczyć dowód na zaistniała sytuację, gdyż na słowo nikt nie będzie nikogo banował.


A ty, masz już swojego stalkera?
Prosimy o donoszenie nam o przejawach żebractwa w komentarzach i prywatnych wiadomościach.

7 komentarzy:

 1. A jeśli ma się wrażenie, że ktoś z podium skopiował nasz pomysł to gdzie to się właściwie zgłasza? Bo nie jest podane w poście. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaktualizowane :)
   Wrażenie to za mało by ukarać. Wykorzystanie podobnego pomysłu też nie będzie od razu uznane za plagiat.

   Usuń
 2. Moją zmorą jest Monika79 - na swoim profilu z komentarzami mam dwa komentarze od niej, niemal jeden, pod drugim, dziś też zaszczyciła mnie dwoma komentarzami, zapewniając o mojej "epickości" oraz jednym, w którym nic nie napisała...
  -Crewedka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie była dyskretniejsza, wysłała mi wiadomość "Piękna miss i dom. głosuję" :D

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa inicjatywa, jestem ZA.
  Charlotte

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polynesia123- Na swoim profilu prosi o głosy.
  Estrella7- Wysyła wiadomości typu "Fajna stylizacja, zostawiam serducho", na swoim profilu prosi o serduszka.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane - oznacza to, że ktoś z autorów musi je najpierw zatwierdzić. Dlaczego?
• Służy to tylko powstrzymywaniu spamu
• Zdecydowanie ułatwia pracę na przykład przy spisie słów z wisielca (dopisujemy słowo -> usuwamy komentarz)
Jeśli tylko zachowujesz minimum kultury osobistej na pewno zaakceptujemy Twój komentarz - wróć za jakiś czas, a zobaczysz go na stronie!