Misski-mody to blog poświęcony grze Miss Fashion (polskiej wersji Ma Bimbo), na którym dowiesz się wszystkiego, co chcesz (i czego nie chcesz) o niej wiedzieć. Zawsze możesz też nas o coś zapytać!

10 sierpnia 2013

Szafa jako przymierzalnia

Jest to pierwsza z serii instrukcja dotycząca wprowadzania drobnych zmian ułatwiających znacznie grę. Zostały one odkryte przeze mnie, gdy Zło powiedziało, że widziało u zagranicznych przedmioty z wycieczek w domu. Prawdopodobnie były to akurat dekoracje z wycieczkowych ikelandów, a nie deco, jednak wyzwanie zostało przeze mnie podjęte i przy okazji odkryte zostały inne ciekawe możliwości.


Jak wiemy, manekin w sklepie daje nam tylko ogólny podgląd ubrania i ciężko stwierdzić, czy coś będzie nam pasować, póki tego nie kupimy. W końcu manekin jest szary i brzydki, nieuczesany oraz bez reszty naszego ubioru.
Dlatego właśnie postanowiłam się podzielić z wami pewną metodą "oszukania" szafy. Pozwala ona na przymierzenie każdego ubrania, niezależnie od tego czy jest tylko niekupione, czy czeka nas za 10 poziomów. Z góry też uprzedzam - nie zapiszesz stroju z czymś, czego nie posiadasz kupionego.Wszystko czego potrzebujesz, to otwarta szafa, sklep(lub profil kogoś, kto ma coś co chcesz przymierzyć) i wiedza jak włączyć konsolkę programistów.
Najprościej będzie to zrobić klikając prawym przyciskiem na dowolny element strony i wybierając zbadaj element. Można też użyć skrótu klawiszowego Ctrl+Shift+I.

Otwieramy w szafie kategorię, w której chcemy przymierzyć coś, czego nie mamy. Na dowolnym ubraniu klikamy zbadaja. Teraz w kodzie podświetli się dotyczący go fragment. Co trzeba robić pokażę na przykładzie pierwszej bielizny z brzegu.
<img src="http://static.ma-bimbo.com/product/thumbs/38/2/385/76977p~1371731639.png" title="Ogon Marynarka Wiolonczelistka" data-id="76977" data-url="http://static.ma-bimbo.com/product/2/385/76977p~1371731639.png" height="38" width="38" data-st="15" style="">
Istotny dla nas jest tylko podkreślony fragment, czyli adres do obrazka. W tym miejscu wkleimy inny link.
W sklepie znajdujemy sobie bieliznę, którą chcemy przymierzyć. Najeżdżamy na nią, żeby się pojawiła na manekinie i na nim klikamy zbadaja.
<div class="calqueBimbo" id="bimboUnderwear" style="width: 260px; height: 430px; left: 0px; top: 0px; z-index: 2; position: absolute; background-image: url(http://static.ma-bimbo.com/product/2/392/78398~1374846869.png); background-position: initial initial; background-repeat: no-repeat no-repeat;"></div>
Przy okazji wiemy też, do jakiej kategorii przynależy dany ciuch(underwear - bielizna).
Link ze sklepu kopiujemy. Wystarczy podwójnie kliknąć i nacisnąć ctrl+c. Wracamy do szafy, by zastąpić link tym ze sklepu. Teraz wystarczy kliknąć ikonkę, którą badaliśmy na początku, a na naszej miss pojawi się element ubioru, którego nie posiadamy.
Ta metoda jest dość przydatna, gdy nie mamy zbyt wielu MM, a szukamy czegoś do stroju. Na pewno nieraz zdarzyło wam się kupić coś, co na manekinie wydawało sie wam pasować do waszego ubioru, ale w szafie już widać było, że niekoniecznie. Teraz możecie sprawdzić, czy aby na pewno pasuje zanim wydacie MM.
Mam nadzieję, że instrukcja jest wystarczająco zrozumiała i nie będziecie mieć problemów z przymierzaniem ubrań w szafie, jednak jeśli są jakieś problemy to pytajcie w komentarzach.


- Leśna Nimfa
...znana również jako Wiedźma z lasu czary czyniąca.

16 komentarzy:

 1. Wielkie dzięki Nimfo! Do tej pory bawiłam się w ściąganie plików na pulpit i ustawianie ich w gimpie, co ma swoje plusy (szczególnie, jeśli chcę zapisać sobie strój na później), ale z drugiej strony jest to nieco dłuższa metoda od przez Ciebie zaproponowanej - na pewno przyda się mnie i wielu osobom!
  Pozdrawiam ciepło! :)
  Lil

  OdpowiedzUsuń
 2. Raz wyszło, a teraz cały czas ubranie jest ponad miss. Czy mam w szafie i sklepie klikać na ikony czy na ubranie na manekinie/miss?
  sugusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za bardzo rozumiem, co znaczy, że ubranie jest ponad miss? D: Masz znaleźć odpowiednie kody i je podmienić, a potem w szafie klikać na miniaturkę żeby przymierzyć podmienione.

   Usuń
  2. Ubranie, którego adres chcesz skopiować musi być na manekinie i dopiero na tą bluzkę na manekinie klikasz zbadaj.

   Usuń
  3. W sklepie kod bierzesz z ubrania na manekinie, w szafie na odwrót, z miniatury.

   Usuń
 3. Bardzo Wam dziękuje ( D.A.W, Chorino i Driado), zastosowałam się do rad i teraz mogę bez problemu przymierzać ubrania.
  sugusia

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie się nie da wkleić tego linku w szafie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klikasz dwukrotnie w konsolce w miejscu, w które ten link trzeba wkleić? Opisz dokłądnie w czym jest problem :<

   Usuń
  2. U mnie to też nie działa - biorę link ze sklepu ("zbadaj element" na manekinie, dwukrotne kliknięcie linku i skopiowanie) po czym klikam na bluzkę "zbadaj jako" klikam dwukrotnie na link i, po edytowaniu, wklejam link ze sklepu, ale nic się nie dzieje, bluzka pojawia się jedynie na miniaturze, a nie na miss, kompletnie nie wiem, dlaczego. :/

   Usuń
 5. Ostatnio jakoś mi się nudziło i bawiłam konsolką, generalnie to nie pamiętam czego wtedy szukałam, ale genialny patent.
  Wielkie dzięki za opublikowanie, teraz w końcu oszczędzę na zakupach. c:

  OdpowiedzUsuń
 6. Droga Nimfo, pokaż nam jak się ubrać w dwie rzeczy z tej samej kategorii. Potrzebuję tego, najlepiej jak najszybciej. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierpliwości moja droga, muszę najpierw coś jeszcze sprawdzić i dopiero napisać o tym post.

   Usuń
 7. A czy jest jakiś sposób, żeby zamieniać w ten sposób rzeczy w mieszkaniu? Próbowałam podmieniać w podobny sposób kody, ale nie działa.
  phy_

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dać się da, tylko trzeba wiedzieć jak ;P

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że doczekamy się kiedyś wpisu o tym, bo w mieszkaniu jeszcze ciężej jest skomponować całość, a i ceny niektórych rzeczy powalają na kolana, jak wszędzie zresztą :)
   phy_

   Usuń
 8. Udało się :) Dzięki wielkie za pomoc i za waszego bloga jest świetny i bardzo się przydaje.
  Pozdrawiam Miss Fashion -> Estrella7

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane - oznacza to, że ktoś z autorów musi je najpierw zatwierdzić. Dlaczego?
• Służy to tylko powstrzymywaniu spamu
• Zdecydowanie ułatwia pracę na przykład przy spisie słów z wisielca (dopisujemy słowo -> usuwamy komentarz)
Jeśli tylko zachowujesz minimum kultury osobistej na pewno zaakceptujemy Twój komentarz - wróć za jakiś czas, a zobaczysz go na stronie!